(066) 107-07-20
Зворотний дзвінок  
Інтернет-магазин професійної косметики
Інтернет-магазин професійної косметики

Догляд за тонким волоссям: гордість чи злий жарт природи

Волосся - одна з найважливіших частин зовнішнього вигляду будь-якої дівчини. Адже воно - прикраса, гордість і особлива відмінна риса, дана нам від природи. Як у випадку із зовнішністю, волосся може бути абсолютно різним. Найчастіше воно відрізняється за типом, структурою, характером, видом. І сьогодні ми поговоримо про тонке, легке, неслухняне волосся. У когось воно стоншуються згодом, а у когось є генетичною особливістю. Але не варто засмучуватися, якщо ви володарка саме такого типу. Важливо лише знати головні принципи турботи: як мити, на які нюанси звертати увагу, які засоби вибирати, а які краще обходити стороною. Відповіді на всі ці питання Ви дізнаєтеся з нашої статті.

Як визначити тонке волосся чи ні

Трапляється, що ми стикаємося з ситуаціями, коли практично здорове волосся стає абсолютно неслухняним, дуже тонким й тендітним. Найчастіше, з самого початку ми не можемо точно визначити причину. Так, наприклад, кучеряві локони - роблять це як їм хочеться і укладанню зовсім не піддаються. Або прямі важкі пасма практично не тримають завивку. Це, звичайно, доставляє масу незручностей, і приносить лише засмучення. Але з усім можна мати справу, якщо розібратися на глибокому рівні.

Зовнішній вигляд і внутрішній стан волосся в більшості своїй залежать від знання, до якого типу вони належать. Без цієї інформації зрозуміти, який саме догляд потрібно застосовувати і яку турботу надавати - практично неможливо. Для того щоб грамотно визначити всі нюанси, найкраще звертатися до професіоналів, таким як трихолог або перукар в салоні краси. Однак, ми розповімо, як це можна дізнатися навіть в домашніх умовах.

  • Маленький діаметр волосини, постійні проблеми з відсутністю обсягу, прядки весь час сплутуються. Укладання, хоч робиться легко, але при цьому швидко втрачає свою форму. Якщо це про Вас - то Ви володарка тонкого волосся. Але не плутайте товщину і густоту. Пасма можуть бути абсолютно не товстими, але сама шевелюра буде досить густою.
  • Якщо діаметр середній, є хороший об’єм, а після легкого укладання зачіска залишається свіжою ще довгий час - це нормальний тип.
  • І, як Ви здогадалися, різновид товстих пасом абсолютно не піддається ніякій формі, має великий діаметр, пасма важкі, об'ємні і зовсім не тримають форму.

шампунь для тонких волос

Якщо після цього Вам все ще важко визначитися, є ще два способи отримати відповідь, що нас цікавить:

  1. Проведіть невеликий тест. Візьміть волосся між двома пальцями. Затисніть і сконцентруйтеся на відчуттях. Якщо не відчуваєте нічого - тонкі. Якщо відчуваєте, але "не так щоб дуже" - нормальні. Якщо присутнє явне відчуття, що між пальцями щось є - у Вас товстий тип.
  2. Нитка в допомогу. Після того як Ви помили і висушили голову, візьміть чистий волосок. Також візьміть швейну нитку і проведіть порівняння наступним чином: якщо перетин збігається з діаметром Вашого волосся - це нормальний тип. Якщо воно більше - товстий. Тонкий ж буде явно відставати і істотно відрізнятися за розміром.
Дивіться також: "Як відновити волосся після невдалого фарбування"

Догляд за тонкими волоссям

Отже, Ви визначили, що володієте тонким волоссям. Такий тип, звичайно не порок. І не якийсь естетичний недолік. Однак, погодьтеся, найчастіше даний вид може приносити більше проблем, ніж радості. То обламується, то плутається при розчісуванні, а варто подути вітру - так взагалі потрібно викликати рятувальний загін. Що ж робити в такому випадку? Весь час ходити з косичкою, стригтися зопалу "під хлопчика" або просто забути про красу? Звичайно ж ні. Головне в цій справі - правильно підібраний догляд, професійний підхід і терпіння. І зараз ми допоможемо Вам в цьому розібратися від А до Я. Представляємо ТОП-9 головних правил.

Вибираємо засоби по догляду за шкірою голови з усією ретельністю. Звертаємо увагу на склад, віддаємо перевагу безсульфатним і себорегулюючим шампуням. (Цей пункт заслуговує на окрему увагу, так що більш детально можете почитати про нього в нашій статті "Чому професійні шампуні для тонкого волосся краще").

Миємо голову правильно. До шевелюри потрібно ставитися дуже обережно, а не як ми звикли: нахилили голову в ванну, потерли руками, спінили, а потім ще і жорстким рушником затерли. Ні, тут потрібен інший підхід. Акуратно масажуйте шкіру подушечками пальців. Намагайтеся, щоб нігті не стикалися з покровом голови. Робіть рухи легко, ніжно, від чола до потилиці, не забуваючи про бічні частини. Воду відрегулюйте до кімнатної температури. Гаряча - стимулює вироблення шкірного сала, а холодна - не промиває.

Використовуйте захисний шар. Не залишайте свою шевелюру без охорони. Бальзами, кондиціонери, філери - все це неодмінно має бути у Вашому догляді. Особливу увагу приділіть зміцнюючим маскам. Тоді волосся почне насичуватися, буде зволоженим, сильнішим, пишнішим і здоровішим. Але пам'ятайте про те, що кожному типу - свої засоби. Навчіться чути потреби свого волосся. Адже якщо воно сухе і вимагає зволоження, а Ви дасте живильний бальзам, то отримаєте не тільки перенасичення, але і бурульки. А така зачіска не порадує ні Вас ні оточуючих. Тому ще раз: стежити за потребами, навчитися їх розуміти.

Правильні гребінці. Деяким це може здатися дивним, що існують "неправильні" гребінці. Але це так. Адже якщо їх невірно підібрати, вони не тільки можуть призвести до випадання, ламкості, але навіть травмувати структуру. Тому, проведіть інвентаризацію Вашого інструменту для розчісування. Металеві краще викинути відразу: при будь-якому впливі гарячого повітря, вони нагріваються, приносячи тим самим ще більше пошкоджень. Щітки з жорсткого пластика теж краще прибрати, щоб уникнути випадання, посіченості, обламування. Віддавайте перевагу гнучкому нейлону або натуральній щетині. Такі гребінці нібито ковзають по полотну, не нагріваються і не прилипають. Ще один непоганий варіант - масажна щітка. До речі, дерев'яні гребені за рахунок відсутності електризації відмінно підходять не тільки тонкому, але також довгому волоссю.

уход за тонкими волосам

Легкий стайлінг. Не перевантажуйте свою шевелюру воском, занадто маслянистими засобами, або гелями. Вони створюють відокремлюючи плівку. Через це покриття в структуру локона не потрапляють важливі для зволоження компоненти, і він пересихає. Краще обирайте що-небудь невагоме. Наприклад, спрей для прикореневого об'єму або не обтяжуючий засіб для укладки.

Краса в вітамінах. Навіть не ходячи до трихолога, можна сказати про важливість присутності в нашому організмі вітамінів. Але в даному випадку мова не про стандартний набір. Тут більше про цінні амінокислоти, які допомагають зміцнити білкові сполуки в пасмах. Це, в свою чергу, призводить до накопичення кератину, і вони стають зміцненими і сильнішими. Якщо ж Ви боїтеся приймати якісь невідомі засоби, то можете вживати вітаміни абсолютно звичним чином: через продукти. Просто введіть в свій раціон моркву, свіжу зелень, листовий салат, рибу (лосось добре підходить), баранину. Вони містять потрібні амінокислоти, а також вітамін Н, холін, біотин, інозит і пантотенову кислоту.

Увага до безпеки. Якість волосся безпосередньо залежить від того, як Ви з ними пораєтесь. Наскільки дбайливо витираєте їх рушником, чи ховаєте взимку під шапку, якої температури ставите повітря фена і так далі. Недотримання елементарних правил безпеки позбавляє пасма тієї самої цінної вологи, яка робить їх пружними. Вихід - завжди використовувати захисні засоби. Будь то будь-яка неприродна сушка, зима або палюче сонце. До речі, в останньому випадку відмінно підійдуть спреї з SPF.

Скажіть високим температурам "до побачення". Це тема дуже обширна і науково-доведена. Однак, ми постараємося коротко і зрозумілою мовою розповісти Вам про найголовніше. Ви коли-небудь обпікалися праскою або плойкою? Мабуть, кожна дівчина проходила через це. Ваша перша реакція? Миттєво відсмикнути руку від джерела болю, вірно? А тепер згадайте, як ми проводимо по шевелюрі цими ж прасками. Повільно, так, щоб був видимий результат, не звертаючи увагу навіть на димок, який від неї йде. Звичайно, волосся не таке ніжне як шкіра. Але для тонких прядок - це, все ж, вбивство. Жар робить їх настільки сухими і млявими, що кінцевий результат - непрохана рвана стрижка. Навіщо нам такий жах? Відновлювати набагато важче, ніж спочатку правильно ставитися. Тому, наша порада - сховайте (а краще віддайте) всі термічні прилади. У випадку з феном - краще теж вибрати природну сушку.

Захист від термодії. Якщо ж у Вас дуже обмежений час, або Ви просто не можете собі відмовити в використанні таких приладів - вибирайте мінімальний режим. Ніякого гарячого повітря, тільки кімнатна температура. Ніяких 200 градусів на випрямлячі. І завжди (величезний знак оклику), завжди користуйтеся термозахисними засобами. Вони допоможуть створити бар'єр між Вашими пасмами і тим жаром, який надають прилади. Ще більше інформації Ви можете подивитися в нашій статті "Що таке термозахист. Як вибрати, і для якого волосся він потрібен"

Як боротися з тонкими волоссям

Ви перепробували всі способи полюбити себе з таким типом волосся, але нічого не вийшло? Не турбуйтеся, у нас є кілька дієвих методів, які допоможуть Вам перемогти в цій нечесній сутичці з природою. Кожен з них має різне спрямування, але результат один - спробувати боротися з генетикою підручними засобами.

Зелень в допомогу. Трохи вище ми вже зачепили тему важливості харчування, і зараз її продовжимо. Адже дійсно, неймовірно багато залежить від того, що Ви їсте. Від неправильної їжі може зникнути не тільки гарна фігура, а й здорова шевелюра. Тому, давайте розберемося, які продукти найкраще включити до харчування: 

  • Капуста, буряк, тофу, шпинат, боби. Всі вони містять залізо, цинк, біотин. Відмінно впливають на ріст.
  • Банани, цвітна капуста, яйця, сочевиця, арахіс, бобові, лосось. Вони також включають в себе біотин.
  • Нежирне червоне м'ясо, горіхи, курка, соєві боби, нежирні молочні продукти, незбиране зерно, морепродукти. У кожному з них міститься протеїн, який відповідає за силу і здоров'є волосся.
  • Також, фахівці радять замінити рослинне масло на кокосове і оливкове.
  • Краще обмежте вживання фастфуду, напівфабрикатів, так як ця їжа практично не приносить вітаміни.
  • Намагайтеся прибрати з раціону каву, алкогольні напої, тютюнові вироби.
  • І головне - пийте від 1,5 л чистої води в день. Це виведе непотрібні шлаки з організму.

Масаж, як лікувальна звичка. Ріст волосся починається з фолікул. Тому, їх важливо наситити, поліпшивши циркуляцію крові. Найпростіший і бюджетний спосіб це зробити - масаж шкіри голови. Приплив крові збільшиться, внаслідок чого шевелюра стане пишніше. Покроково, це варто робити так: 

  • нанесіть легкий засіб на основі масел на подушечки пальців (зовсім небагато);
  • круговими рухами втирайте його в шкіру голови;
  • періодично міняйте напрям;
  • робіть це приблизно 2-5 хвилин перед миттям шампунем.

Нове положення - нова зачіска. Найчастіше ми звикли носити пробір в певному виді. Тому, якщо Ви завжди робили його справа наліво. Спробуйте зробити зліва направо. Волосся, після довгого перебування в одному положенні, автоматично підійметься від незвичного стану. Це дасть візуальний об’єм.

Хвилі і кучерики. Чи помічали Ви, що коли ми накручуємо локони, то навіть під вечір вони виглядають якось пишніше? Цей метод дуже вдалий. Кращим варіантом буде нанести на вологі пасма мус для обсягу і заплести косички. Також можна використовувати м'які бігуді (жорсткі будуть тиснути на корені, та призводити до випадання), або навіть підручні засоби. Наприклад, спробуйте накрутити на пояс від халата: і легко, і результат не гірше, ніж від плойки.

Об'ємна стрижка. Два важливих моменти, які варто пам'ятати власницям обговорюваного типу - це послойна зачіска і довга шевелюра. Ні те, ні інше не сумісно з тонким видом. Адже в першому випадку діє закон: чим довше - тим прозоріше. А в разі густої гриви - під її вагою може просвічуватися шкіра голови. Тому, вибирайте стрижку десь до лопаток, або ж стильні короткі зачіски. Каре або витягнутий боб зроблять волосся легким і піднімуть його. Градуйована стрижка також додасть об’єм. Експериментуйте! І пам'ятайте, що навіть звичайний рівний зріз вже додає доглянутості і візуальної товщини.

Професійні засоби. Не забувайте про важливість балувати свої локони кератином, протеїном, вітамінами та іншими корисними речовинами. А містяться вони в масках, кондиціонерах, спреях, бальзамах і т.д. Але головне - звертайтеся до перевірених брендів і якісної продукції.

Однак буває, що ніякі з методів не допомагають, а Ваше волосся все тонше і тонше з кожним роком. У такому випадку, краще пройти медичне обстеження. Адже це може бути не просто генетичний фактор, а наслідок якогось захворювання. Наприклад, випадання надмірної кількості волосся може говорити про андрогенну алопецію. Виникає вона якщо в організмі недостатньо заліза, при захворюванні щітовитки, при анемії або сплеску гормонів. Хороша новина, що все це можна вилікувати.

уход за тонкими волосами в салоне

Чи можна змінити структуру тонкого волосся

Міф про те, що структуру можна змінити, пішов після обожнюваних усіма до / після. Ось Ви дивитеся на ліву сторону - і там у дівчини зовсім рвані перепаленні торчуни, потім переводите погляд на праву частину фотографії - і серце починає битися частіше. Адже там - красива, шовковиста грива до пояса. І в голову приходять дві думки: або "я теж так хочу / зможу / спробую", або "це все неправда. Неможливо таке". Однак, це дійсно можливо. Різниця лише в тому, що у таких дівчат спочатку структура волосся була інша. І те, що їх шевелюра "До" візуально схожа на Ваше "зараз" - це лише наслідок їх жахливого ставлення до своїх локонів.


Будь-яке волосся можна відновити, навіть з неймовірно ушкодженою структурою. Тому, з тонких, які такими стали внаслідок мільйонних експериментів - можна зробити товсті. Шляхом довгої роботи над їхнім здоров'ям. Але якщо у Вас дуже тонкі прядки від природи, то ніяких коштів для переведення їх в розряд нормальних або товстих - немає. Запам'ятайте, що структура визначається генетично. Однак, не хвилюйтеся. Незважаючи на те, що змінити її не можна, є методи, щоб поліпшити зовнішній вигляд. Для цього достатньо знати, які чинники негативно впливають на здоров'я вашого волосяного покриву і виключити їх. Наприклад:

  • фарбування, часті експерименти;
  • хімічні завивки;
  • жаркий клімат;
  • хлорована вода;
  • високі температури (те, про що ми поговорили вище);
  • використання засобів з високим вмістом ПАР;
  • нестача вітамінів;
  • недбале ставлення (наприклад, жорстке розчісування);
  • тугі гумки;
  • несвоєчасне миття (лягти спати, не помивши голову після лаку).
За цим посиланням Ви можете обрати термозахист.

Також існують кілька видів салонних процедур, які або допоможуть відновити Вашу шевелюру до природної структури, або дадуть хороший візуал. А найчастіше - і те й інше разом. До таких послуг відносять кератинове відновлення, ламінування, каутеризацію і мезотерапію.

Тепер Ви знаєте основні правила догляду і маленькі секрети, які дають великий результат. Дотримуючись їх, Ви побачите дивовижні зміни вже через кілька місяців. Слухняні, блискучі, здорові пасма будуть приносити радість при кожному Вашому погляді в дзеркало. А грамотна турбота і використання професійних засобів, замість непрацюючого мас-маркету, допоможуть зберегти такий результат на довгі роки.