(066) 107-07-20
Зворотний дзвінок  
Інтернет-магазин професійної косметики
Інтернет-магазин професійної косметики

Як поліпшити стан волосся: правила догляду за волоссям

Більшість дівчат незадоволені своїм волоссям. Одна з причин - створення умов, в яких волоссю важко бути здоровим. Токсини, часте фарбування, використання інструментів для термоукладки, регулярне використання лаків і мусів в тій чи іншій мірі шкодять пасмам. Якщо в разі освітлення масштаб шкоди видно відразу, то кажучи про токсини або укладальні засоби можна сказати, що шкода від них проявляється поступово, через кілька місяців, коли структура волоса безповоротно зруйнована. Є й інша, не менш поширена причина невдоволення - складно підібрати ідеальний догляд, тому що "все не те".

Розберемося, як поліпшити стан волосся в 3 кроки, і підібрати для себе ідеальний набір засобів по догляду.

1 крок: визначення типу шкіри голови і волосся

Якщо здається неможливим підібрати ідеальну комбінацію догляду, пропонуємо познайомитися з наведеними нижче описами типів шкіри і волосся, і з рекомендаціями по підбору засобів до них.

Які бувають типи шкіри голови:

  • Суха - така шкіра виробляє недостатньо себума і речовин для формування здорової гідроліпідної плівки. Ви відчуваєте, що вона не досить зволожена, може довго не жирніти, лущиться. Волосся часто тонке, схильне до випадіння, позбавлене об'єму і рухливості в прикореневій зоні.
  • Жирна - виробляє занадто багато себума, через що голова стає сильно жирною вже протягом півтори доби з моменту миття, схильна до лупи, і присутнє відчуття, що пори сильно забруднені. Укладка швидко втрачає форму.
  • Чутлива - шампунь, яким користуються всі, на такій шкірі викликає свербіж, звичайне фарбування - почервоніння і печіння. Шкіра може бути чутливою від народження, або стати такою на час, після падіння імунітету, або після хімічної процедури. Причина - надходить недостатня кількість компонентів, які відповідають за місцевий імунітет і захист.
  • Нормальна - шкіра з нормальною роботою сальних залоз, жирніє після 2-3 днів з моменту миття, немає ніяких скарг на її стан.

Виключення. Причиною підвищеної жирності і свербіння може стати занадто насичений склад шампуню. Тому, перш ніж робити висновок про свій тип шкіри, рекомендуємо кілька разів поспіль помити голову очищаючим шампунем, який не спрямований на відновлення або живлення волосся.

определение типа волос: крепкие волосы

Які бувають типи волосся:

  • Освітлене - пережило освітлення або блондування. Сухе, схильне до розшарування і ламкості, при невідповідному догляді виглядає нерухомим, швидко псується. Дружить з поживними доглядовими засобами за рахунок своєї пористості.
  • Нормальне - натуральне волосся, не сильно тонке, не сильно товсте, має здоровий блиск, пружне. Не пористі. Не вибагливе у догляді, кінчики січуться помірно, але пасма можуть склеюватися, якщо користуватися інтенсивним доглядом. Може завиватися і пушитися при підвищеній вологості.
  • Неслухняне, в'юнке - більш пористе, ніж нормальне, а тому часто не лежить хвилею, а ніби завжди більше висить в повітрі. При висиханні природним шляхом, в'ється і пушиться. Вимагає старанної укладки.
  • Кучеряве - чіткі, структуровані від природи завитки. Структура волосся пориста. При недостатньо зволожуючому догляді, довжина виглядає сухуватою і пухнастою. У сучасному світі таке волосся не дуже складне у догляді, досить підібрати 1-2 правильно засоби, щоб досягти ефекту салонної укладки в домашніх умовах.
  • Сухе, жорстке - не пружне, виглядає тьмяно, а на дотик жорстке, через що його незручно укладати, кінчики схильні до розшарування.
  • Тонке - волосся зі здоровою кутикулою, але від природи тонше, ніж нормальний тип волосся. Важко піддається причісуванню і заплітанню кіс, часто буває сухим і неслухняним. Зачіска позбавлена прикореневого об'єму, об'єм по довжині або відсутній, або присутній у вигляді пухнастості. Ідеальний догляд - засоби для об'єму й ущільнення тонкого волосся.
  • Пошкоджене - має зруйновані ділянки в структурі через фарбування, хімічні процедури, термоукладки, УФ, і т.п. Пористе, схильне до ламкості по всій зоні пошкодження, швидко січуться кінчики. Складно надати здоровий, охайний зовнішній вигляд. Щоб бути красивим, потребує інтенсивного догляду.
  • Фарбоване - в залежності від інтенсивності фарбування, може бути сильно пошкодженим, або злегка. За рахунок пігментів, які фіксуються в стрижні, виглядає краще, ніж пошкоджене висвітленням волосся, може бути рухливим і не тонким. При неправильному догляді швидко втрачає колір, кінчики пересушені, укладка при висиханні природним шляхом виглядає недостатньо доглянутою.
  • Зі штучно зміненою формою - наприклад, після кератинового випрямлення або хімічної завивки. Якщо не дотримуватися рекомендацій щодо догляду - дуже швидко зійде ефект, а якщо надавати правильний догляд - волосся дуже довго буде виглядати так, ніби Ви щойно вийшли з салону краси.

2 крок: як вибрати шампунь за типом шкіри голови

Чому мені не підходить жоден шампунь? Один - склеює пасма, інший - жирнить, третій - знижує об'єм. Найпоширеніша причина цієї проблеми - підбір за типом волосся, без урахування типу шкіри. Наприклад, якщо волосся сухе, а шкіра голови нормальна - через шампунь для сухого волосся голова почне жирніти швидше як мінімум на пів дня. Не на всіх шампунях зазначений тип шкіри, тому нижче Ви дізнаєтеся, які засоби для Вашої шкіри - табу, а які з першого застосування подарують ВАУ ефект. Отже, разглянемо який догляд треба для різних типів шкіри голови:

  • Суха - вимагає довгострокового зволоження і відновлення гідроліпідного шару. Ідеальним буде зволожуючий або живильний шампунь, заснований на натуральних маслах, зволожуючих протеїнах і екстрактах. Після декількох застосувань, Ви помітите зниження лущення, і в цілому шкіра буде відчуватися приємніше, з'явиться пружність волосся в прикореневій зоні. Якщо шкіра почне швидше жирнитися, рекомендуємо чергувати живильний / зволожуючий шампунь з очищаючим.
  • Жирна - потребує не стільки підсушування, скільки регулювання виділюваного себума. Шампуні для такої шкіри так і називаються себорегулюючі. Результат відчувається після декількох застосувань: відтягується момент забруднення, з'являється довгограючий ефект чистоти і свіжості. Для максимального ефекту рекомендуємо задіяти додатковий догляд за жирною шкірою голови. Табу - живильні зволожуючі шампуні, шампуні для об'єму і ущільнення волосся. Якщо помітите, що шампунь підсушує шкіру, почніть чергувати його з шампунем для нормальної шкіри.
  • Чутлива - який він, шампунь для чутливої шкіри? Це особлива категорія засобів із заспокійливим, лікувальним складом. Працює з першого застосування: знімає свербіж, почервоніння, сприяє загоєнню ранок, і зміцнює імунітет шкіри, підвищуючи її опірність до подразників. Можна використовувати на постійній основі, для профілактики, і як тільки почали з'являтися перші ознаки подразнення. Шампунь для чутливої шкіри голови купити можна у нашому каталозі.
  • Нормальна - підійде шампунь для нормальної, і для всіх типів шкіри голови. Від поживних шампунів буде швидше жирніти, а від шампунів для жирної шкіри - може пересихати.

    Якщо Вам не підходить улюблений шампунь, не турбуйтеся. При грамотному чергуванні, можна використовувати практично будь-який шампунь. Як правильно чергувати: перші 5 помивок використовуйте шампунь, який підходить за типом шкіри, а потім спробуйте чергувати через 1-2 миття з іншим шампунем.

Деякі шампуні все ж підбираються саме за типом волосся. Безсульфатні - ідеальні для фарбованого волосся, або для застосування після хімічних процедур, тому що вони делікатно впливають на структуру. Антижовті - застосовуються в міру появи жовтого відтінку на освітленому або сивому волоссі. Також є шампуні проти лупи / випадіння волосся, вони підбираються для вирішення і профілактики конкретної проблеми, не залежно від типу шкіри і волосся.

состояние волос: тип волос

3 крок: як обрати догляд за типом волосся

Розглянемо типи волосся детальніше:

  • Освітлене - відрізняється інтенсивністю пошкодження, тому найкраще використовувати доглядовий засіб саме для освітленого волосся, а не для фарбованого. Кондиціонер - нейтралізує луг, маска - відновить, сироватка - запобіжить ламкості, незмивашка - захистить від УФ, подарує м'якість, легке розчісування.
  • Нормальне - досить буде кондиціонера для нормального або всіх типів волосся, і засобу для захисту кінчиків від розшаровування. Які маски для нормального волосся краще? Якщо використовувати інтенсивну маску, волосся буде перенасичене непотрібними речовинами, через що почне розшаровуватися, пасма будуть висіти бурульками. Рекомендуємо використовувати легкі, зволожуючі маски. Втім, інтенсивну маску теж можна застосовувати, але тримати не як належить 10-20 хвилин, а максимум 3 хвилини, і не частіше 1 разу на тиждень.
  • Неслухняне, в'юнке - ідеальним буде розгладжуючий догляд. Такі засоби згладжують лусочки, поверхня волосся стає шовковистою і блискучою, пасма набагато краще піддаються укладці вже з першого застосування, йде пухнастість. В Hair Prof більше 50 доглядових засобів для кучерявого волосся.
  • Кудряве - також потребує спеціального догляду для кучерявого волосся. Продукція для цього типу насичує структуру вологою, за рахунок чого кудрі стають пружними. Як підкреслити кучеряве волосся? Найпростіший спосіб: незмивні доглядові крема і стайлингові засоби.
  • Сухе, жорстке - живильні маски забезпечать накопичувальний ефект, а красу протягом дня будуть підтримувати зволожуючі, кондиціонуючі незмивашки.
  • Тонке - кращими будуть засоби спеціально для об'єму й ущільнення тонкого волосся. Склади таких засобів базуються на протеїнах, які обволікають волосся зовні невагомою вуаллю, і зволожують структуру всередині, за рахунок чого пасма набувають рухливості, блиску, візуального об'єму, і набагато краще піддаються укладці. Чи шкідливі силікони для волосся? У професійному догляді, на відміну від мас-маркету, застосовуються м'які силікони, які не подразнюють лусочки волоса.
  • Пошкоджене - бажаний комплексний догляд. Кондиціонер - щоб закрити лусочки і зміцнити волосся; маска для пошкодженого волосся - щоб відновити внутрішні білкові зв'язки; і обов'язково незмивний догляд, щоб захистити кінчики, надати довжині доглянутості.
  • Пофарбоване - найкраще використовувати догляд спеціально для фарбованого волосся, він одночасно відновлює, надає слухняності, і захищає косметичний пігмент від вимивання і вигорання. Фарбоване волосся відноситься і до пошкодженого, тому варто використовувати і кондиціонер, і незмивний засіб, і маску. Якщо використовувати такий комплекс, ефект волосся "як після салону" гарантовано!
  • Зі штучно зміненою формою - рекомендується використовувати догляд з тієї ж серії, що і засіб, яким Вам змінювали форму волосся. Існує думка, що досить просто мити голову безсульфатним шампунем, але це не зовсім так, адже такий шампунь просто делікатно миє голову. У складі ж спеціального догляду містяться компоненти, які найкраще підтримують і подовжують ефект від процедури.

правила ухода за волосами

Як треба захищати волосся

Захищати потрібно волосся будь-якого типу. Вплив сонця і гарячої укладки дуже підступні: пошкодження проявляються поступово, і Ви можете довго цього не помічати. У наслідку: некрасиві кінчики, сухість, жорсткість, і пористість по всій довжині. Для захисту від ультрафіолету - використовуйте засоби з УФ фільтрами перед кажним виходом на сонце. А термозахист - це спеціальні незмивашки, які оберігають від високих температур прасочки, фена і плойки. Наносятся перед укладкою. Чи потрібно захищати волосся кожен день?

Бажано влітку використовувати зволожуючі незмивні спреї, щоб уникнути пересушеності, а взимку - масла, сироватки, або інші поживні засоби, вони захистять від холоду. Що дасть захист? Захист - вірний спосіб відростити довжину, уберегти кінчики від ламкості, і надати пасмам шовковистості.

ополаскивание волос

13 порад для здоров'я і краси волосся

Щоб голова жирних рідше, мийте її не сильно гарячою водою. Гаряча вода стимулює вироблення себума.

Не лінуйтеся акуратно емульгувати саме шкіру голови, а не волосся: добре очищені пори поглинають більше кисню, що дуже корисно для цибулин.

Взагалі, завжди рекомендується мити голову теплою водою, бо гаряча ошпарює структуру, лусочки поступово розшаровуються, пасма стають жорсткими, ламкими, і неслухняними.

Щоб ефект маски максимально розкрився, після нанесення, відіжміть зайву вологу з волосся, оберніть його в теплий рушник, і залиште на 10-20 хвилин.

Ніколи не тріть волосся після миття, це пошкоджує його оболонку. Правильно: обернути волосся в сухий рушник, і ретельно промокнути.

Щоб волосся не жирнілося швидко, постарайтеся рідше розчісувати прикореневу зону: за допомогою гребінця жир охоче розподіляється по довжині.

Використовуйте взимку шампунь та інші засоби проти випадіння волосся, тому що холод викликає стрес, провокуючи передчасне засипання активних цибулин. Але засоби про випадіння не допоможуть, якщо в холодну пору не носити шапку :)

Загортати волосся в рушник на голові - більше шкідливо, ніж корисно, тому що волосся в рушнику знаходиться в неприродному стані, структура заламується, через що рвуться білкові зв'язки всередині волосся.

Трихологи рекомендують мити голову 2 рази: в перший раз ми вимиваємо з пір основні надлишки жиру, мікропил, залишки стайлінгу, а удруге - вимиваємо останні забруднення.

Багато майстрів радять мити голову двома шампунями: один повинен очищати і оздоровлювати шкіру, а інший повинен підходити за типом волосся, і наноситися тільки на довжину. Таким чином досягається подвійний ефект: пори шкіри не забиваються поживними речовинами, а волосся набуває додаткового відновлення і м'якості.

Чому говорять, що краще заплітати косичку на ніч? Тому що у вільному стані волосся треться об ліжко під вагою тіла, через це стоншується, і стає ламким. У вільній кісці вся довжина волосся знаходиться в максимально статичному положенні, і мінімально схильна до тертя.

Тугі і "швидкі" домашні хвостики - повільний вбивця волосся. Нічого страшного не відбувається, коли ми один раз ходимо по дому з напівхвостом, який боляче тягне скроні і потилицю. Нічого страшного не відбувається, коли ми всього один разочок різко знімаємо резинку, боляче смикаючи за волосся. Але якщо Ви хоча б 1 раз на тиждень робите тугу зачіску, вітаємо, Ви як мінімум 52 рази на рік вириваєте і передавлюєте своє волосся, а також подразнюєте волосяні цибулини, через що випадає більше волосся, ніж повинно.

Не рекомендується використовувати маску після кожного миття. Маска - це інтенсивний засіб, який не вимивається з першого разу, і забезпечує накопичувальний ефект. Якщо використовувати її занадто часто, волосся перенасичиться, і навпаки почне розшаровуватися. Не рідкість - ефект злиплих пасом. Ідельно використовувати маску не частіше, ніж 1 раз в 3 миття.

Чи стане волосся гарніше? Чи правдиві це поради? Так! Ці поради перевірені командою Hair Prof, і з ними згодні провідні майстри, з якими ми співпрацюємо. Але ефект буде помітний лише через час, за умови чесного, регулярного дотримання. Ефект буде максимально яскравим, якщо слідувати відразу декільком порадам, і правильно підібрати догляд.